تلفن های سازمانی

سیستم های تلفن سازمانی، به اینترنت متکی هستند و برای اتصال کسب و کار شما با مشتریان، شرکا، کارمندان راه دور و حتی افراد خارج از کشور، استفاده می شوند


1-    عنوان اصلی محتوا: آشنایی با سیستم های تلفن سازمانی
2-    کلمه کلیدی اصلی سیستم های تلفن سازمانی
3-    کلمه کلیدی مرتبط تلفن سازمانی
4-    خلاصه محتوا (20 تا 30 کلمه) سیستم های تلفن سازمانی، به اینترنت متکی هستند و برای اتصال کسب و کار شما با مشتریان، شرکا، کارمندان راه دور و حتی افراد خارج از کشور، استفاده می شوند.

سیستم های تلفن سازمانی

سیستم های تلفن سازمانی، مزایای زیادی نسبت به تلفن‌های سنتی ارائه می‌دهند، از جمله ویژگی‌های پیشرفته VoIP یا تلفن سازمانی، ارزش کلی بهتر و برنامه‌های مقیاس‌پذیر بر اساس نیازهای فعلی و آینده کسب‌وکار کوچک شما است.

VoIP سازمانی چیست؟

سیستم های تلفن سازمانی یا VoIP، بالاترین درجه خدمات تلفن صوتی از طریق IP است که به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای سازمان های بزرگ طراحی شده است. با استفاده از سیستم‌های VoIP سازمانی، سازمان‌ها می‌توانند به راحتی سرویس را برای افزودن یا حذف هر خطی بدون فرآیند طولانی و پرهزینه تلفن قدیمی، افزایش یا کاهش دهند. کسب‌وکارهای بزرگ به لطف ویژگی‌هایی که به‌طور خاص برای استفاده سازمانی طراحی شده‌اند، مانند مسیریابی تماس پیشرفته، تجزیه و تحلیل تماس، و مشتریان تلفن همراه، به اتصال قدرتمندی دست می‌یابند.

پیاده سازی سیستم های تلفن سازمانی:

سیستم های تلفن سازمانی را می توان از طریق یک ارائه دهنده خدمات ابری برای انجام تمام کارهای سنگین، یک سیستم در محل برای حفظ کنترل کامل در خانه یا یک سرویس ترکیبی پیاده سازی کرد. هر کسب و کاری می تواند سیستم تلفن سازمانی خود را مطابق با نیازهای خود تنظیم کند. علاوه بر این، شرکت‌ها در مقایسه با هزینه خدمات تلفن قدیمی در مقیاس بزرگ، تا 80 درصد صرفه‌جویی خواهند دید.

نحوه انتخاب یک ارائه دهنده سیستم های تلفن سازمانی  یا VoIP:

با سیستم های تلفن سازمانی، می توانید با سرعت و بودجه ای که نیاز دارید، مقیاس بندی کنید. اگر به خدمات تلفن VoIP کمتری از آنچه فکر می کردید نیاز دارید، هر زمان که بخواهید می توانید آن را کاهش دهید. در این مقاله فاکتورهای عمده ای که هنگام خرید سیستم های تلفن سازمانی باید در نظر گرفته شوند آورده شده است:

1. بودجه سیستم های تلفن سازمانی خود را برای یک الی دو سال آینده تعیین کنید:

هنگام تغییر سیستم تلفن خود به VoIP، انتظار هزینه های اولیه راه اندازی را داشته باشید. در مورد سیستم های تلفن سازمانی، ممکن است لازم باشد سیستم تلفن جدید بخرید، مودم ها یا روترهای خود را ارتقا دهید و برای حفظ شماره خود هزینه کنید. هنگامی که شما این هزینه را در برابر هزینه های نگهداری تجهیزات موجود خود، می سنجید، ممکن است بسیار ارزان تر باشد. VoIP با بسیاری از ابزارها و خدمات ادغام می شود که باعث افزایش سود و کارایی می شود. ممکن است برای ایجاد تغییر نیاز به سرمایه گذاری بیشتری باشد، اما پایان هر ماه متوجه خواهید شد، پول بیشتری در جیب خود خواهید دید.

سیستم های تلفن سازمانی

 

2. اطمینان حاصل کنید که پهنای باند کافی دارید:

سیستم های تلفن سازمانی، می تواند مقدار زیادی از پهنای باند شما را اشغال کند و کانال را برای داده هایی که می توان همزمان دانلود و آپلود کرد مسدود کرد. اگر یک شرکت تجاری هستید و می خواهید یک طرح داده ممتاز با ISP خود دریافت کنید، برای راه اندازی تلفن VoIP سازمانی، باید مطمئن شوید که یک روتر دارید. این روتر داده‌های بی‌درنگ دریافتی از کانال‌های صوتی و تصویری را به داده‌های غیرواقعی مانند ایمیل و مرور وب اولویت می‌دهد. شما به سخت افزار و سرویس مناسب نیاز دارید تا بتوانید از سیستم VoIP سازمانی خود پشتیبانی کنید.

به عنوان مثال، برای برقراری ده تماس تلفنی VoIP همزمان با کیفیت صدای HD خوب، به آپلود و دانلود 5 تا 10 مگابایت در ثانیه نیاز دارید. برای برقراری 100 تماس همزمان، به 500 مگابایت در ثانیه تا 1 گیگابایت در ثانیه نیاز دارید. اگر 500 تلفن دارید، این بدان معنا نیست که 500 تماس را همزمان برقرار خواهید کرد. اکثر ISPها به شما سرعت پایین‌تری نسبت به بالادستی می‌دهند. همه ارائه دهندگان VoIP بر اساس تعداد خطوط مورد نیاز، پیکربندی تجهیزات و روتر شما، توصیه هایی را برای پهنای باند مورد نیاز به شما ارائه می دهند. بسیاری از ارائه دهندگان سیستم های تلفن سازمانی نیز خدمات اینترنتی را به عنوان بخشی از بسته ارائه می دهند. در این موارد، یک ارائه‌دهنده تضمین می‌کند که داده‌ها به جای شبکه عمومی، از طریق شبکه خودشان می‌روند.

3. نحوه ارتباط سیستم های تلفن سازمانی:

هر زمان که ایمیل خود را بررسی کردید، از یک سرویس میزبانی شده استفاده کرده اید. درست مانند Gmail که در شبکه جهانی سرور گوگل میزبانی می شود، ارائه دهندگان سیستم های تلفن سازمانی، سرورهای خود را از طریق سوئیچ ها به اینترنت عمومی و شبکه های تلفن سنتی متصل می کنند. تلفن VoIP شما می تواند مانند هر تلفن سنتی با هر خط ثابت، تلفن همراه و ارائه دهنده VoIP در جهان تماس بگیرد.

سیستم های تلفن سازمانی

 

4. مزیت سیستم های تلفن سازمانی چیست؟

یکی از مزیت های اصلی سیستم های تلفن سازمانی، این است که پس از خرید تجهیزات، هزینه های عملیاتی کمتری خواهید داشت. مزیت دیگر این است که از آنجایی که شما کنترل کاملی بر نگهداری و ایمن سازی آن دارید، کار همیشه توسط افرادی انجام می شود که به آنها اعتماد دارید.

سیستم های تلفن سازمانی، ظرفیت شما را برای اتصال به تماس های خارجی مشخص می کند. می‌توانید با خرید تلفن‌های IP جدید، کاربران را اضافه و تغییر دهید و اگر تماس بیشتری برقرار نمی‌کنید، مجبور نیستید برای این سرویس، هزینه بیشتری بپردازید.

مقیاس پذیری در زمان واقعی:VoIP سازمانی آماده رشد یا انقباض در هر زمانی را دارد.

مسیریابی تماس پیشرفته: اگر در موقعیتی هستید که نمی‌خواهید وقفه ایجاد شود، VoIP سازمانی دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها است که به شما امکان می‌دهد روی آنچه در مقابل شماست تمرکز کنید. می‌توانید به‌طور دستی یک تلفن را روی حالت «مزاحم نشوید» تنظیم کنید یا می‌توانید ساعت‌ها و قوانین سفارشی تماس‌ها را تنظیم کنید.

توانمندسازی و مدیریت نیروی کار از راه دور:هم برنامه‌ها و هم تلفن‌های IP می‌توانند به سیستم‌های تلفن سازمانی متصل شوند تا تمام خدماتی را که روی میز خود استفاده می‌کنید، دریافت کنند. شما حتی همان شناسه تماس گیرنده خروجی را خواهید داشت.

تلفن سازمانی چقدر قابل اعتماد است و چه برنامه هایی برای بازیابی آن وجود دارد؟

ارائه‌دهنده VoIP انتخابی شما، باید پشتیبان‌های اضافی داشته باشد که بتواند شرایط را بدون از دست دادن خدمات مدیریت کند. همچنین می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی نگاه کنید تا ببینید این سازمان ارائه دهنده چگونه با قطعی‌های قبلی برخورد کرده‌اند.

با تغییر به VoIP سازمانی، چه چیزی را از دست می دهید؟

هنگامی که سیستم خود را به VoIP سازمانی تغییر می دهید، ممکن است تجهیزات موجود و سازگاری با برخی خدمات را از دست بدهید. ممکن است فکس سنتی را از دست بدهید، اما می‌توان آن را با گزینه‌های فکس آنلاین جایگزین کرد. ممکن است مجبور شوید سیستم های هشدار یا سیستم صفحه بندی خود را دوباره پیکربندی کنید. در این مواقع باید ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی دیگر جواب نمی دهد. اگر به تجهیزات خاصی نیاز دارید، ببینید چگونه می توانید آن را با سیستم تلفن سازمانی جدید خود، تطبیق دهید.

برای گرفتن مشاوره روی این لینک کلیک کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *